Sklep Ceramizer

W 2014 roku powstała nowa wersja sklepu Ceramizer. Stara wersja strony była wykonana na osCommerce i zadaniem było stworzenie od podstaw oprawy graficznej, wdrożenie jej do systemu PrestaShop, przeniesienie danych klientów ze starego systemu i dopisanie do PrestaShop potrzebnych do poprawnego działania funkcjonalności.

Przeniesienie danych z osCommerce do PrestaShop

Na pewno jednym z największych wyzwań było przeniesienie kont klientów z systemu osCommerce – inna metoda hashowania haseł, inny sposób przechowywania danych… do tego celu został napisany dedykowane importer osCommerce dla PrestaShop.  Dzięki niemu każdy kto miał założone konto w starej wersji systemu mógł spokojnie zalogować się do nowej wersji, a mechanizm importowania danych automatycznie zmieniał stare hasło na nową metodę hashowania. Całość zadziałała bez problemu.

Zoptymalizowany import/eksport produktów

Domyślny importer PrestaShop nadal nie jest doskonały – obsługa produktów znajdujących się w wielu kategoriach czy nawet tworzenie struktury kategorii jest mało efektywne, dlatego dla Ceramizer powstał zmodyfikowany importer dla PrestaShop, dzięki któremu teraz aby dodać kategorie można użyć takiego formatu: Wycieraczki/Opel/Astra. Nigdy więcej problemów z tworzeniem drzewka kategorii podczas importu.

Optymalizacja obsługi zamówień

Ceramizer - panel zamówień

Na Ceramizer jest duży ruch, obsługa sklepu potrzebowała wielu udogodnień w panelu zarządzania zamówieniami by praca przy ich obsłudze stała się bardziej efektywna.

Zmian było wiele – od zmodyfikowania listy zamówień po edycję e-maili przychodzących po złożeniu zamówienia przez kupujących, pokazywanie ID transakcji w PayPal bezpośrednio na liście zamówień (oraz oczywiście filtrowanie wg tego), możliwość filtrowania zamówień wg zrealizowanych, niezrealizowanych, pokazywanie loga dostawcy i wiele innych.

Optymalizacja procesu zamówienia

Na zlecenie klienta powstała również zoptymalizowana wersja 5 krokowego procesu zamawiania w PrestaShop, teraz są to 4 kroki, płatność wybiera się na tej samej stronie gdzie wysyłkę, przed potwierdzeniem zamówienia klient widzi wszystkie najważniejsze dla niego informacji i ma jeszcze okazję by je edytować korzystając z widocznych odnośników. Łatwiejsze zakupy dla gości, sprawdzanie poprawności danych w locie, czytelność i prostota.

Sklep jest online

Zapraszam tutaj: http://www.ceramizer.pl/sklep/