Krystian Podemski

Tech Evangelist @ PrestaShop

Nazywam się Krystian Podemski i jestem programistą specjalizującym się w pracy z PrestaShop, jestem członkiem Technical i Product Council projektu PrestaShop, a od 2021 roku także współpracownikiem firmy PrestaShop pełniącym rolę Tech Evangelisty.

Z PrestaShop pracuje od 2008 roku, od czasu pierwszych publicznych wersji tego oprogramowania i na co dzień jest to główny obszar mojej działalność.

Współpracuje na stałe z klientami, którzy potrzebują regularnej opieki techniczno merytorycznej w swoich sklepach internetowych, także z agencjami gdzie tworzymy wspólnie nowe realizacje i dedykowane rozwiązania na zamówienie.


Jestem zaangażowany w rozwój oprogramowania PrestaShop na GitHub oraz udzielam pomocy na oficjalnym forum. Aktywny udział w rozwoju PrestaShop pozwolił mi w styczniu 2016 r. zostać jednym z dwóch ambasadorów PrestaShop w Polsce – więcej mojej aktywności w sieci znajdziesz na profilu GitHub i LinkedIn .Od 2020 roku jestem członkiem głównego zespołu tworzącego PrestaShop.

W 2021 roku dołączyłem do firmy PrestaShop jako Tech Evangelist w Polsce.To zupełnie nowe obowiązki, które mają na celu promowanie technologii, sposobów użycia platformy, a także kontakt ze społecznością programistów i sprzedawców korzystających z niej.

Od 2022 roku moją rolą jest pomaganie developerom zainteresowanym pracą z PrestaShop jako Tech Evangelist projektu open-source PrestaShop.