Hot Dla programisty, Dla użytkownika, PrestaShop

PrestaShop 8: przegląd zmian

W czwartek 7 września 2023 odbyło się wydarzenie PrestaShop Connect, czyli pierwsza, od 4 lat, konferencja offline dla społeczności PrestaShop w Polsce. Świetnie było porozmawiać z wieloma osobami z naszej społeczności, a także tymi, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej przygody z PrestaShop. Na samym evencie mieliśmy ponad 170 osób, a ja sam miałem okazje zaprezentować przegląd nowości w PrestaShop 8 (8.0 i 8.1).

PrestaShop 8 – co nowego?

Wielu z Was nie miało możliwości uczestniczenia w PS Connect dlatego postanowiłem, że udostępnię slajdy zaprezentowane przeze mnie podczas krótkiej prezentacji o PrestaShop 8.

Całą prezentację możecie zobaczyć pod tym linkiem. W nadchodzących tygodniach postaram się przybliżyć Wam nowości w PrestaShop 8 w formie artykułów. Można by pomyśleć, że PrestaShop 8 ma już prawie rok, a więc o czym tutaj pisać? Okazuje się, że wiedza na temat PS8 w społeczności nie jest duża. Pewnie dlatego, że mówimy tutaj zarówno o wersji 8.0 jak i 8.1, która jest stosunkowo nowym wydaniem, ale są również inne powody…

Pobierz prezentacje o PrestaShop 8

Wasz feedback jest kluczowy

Jakie to inne powody? Sporo osób z którymi rozmawiałem nie do końca rozumie zmiany, które wprowadzaliśmy w ostatnich miesiącach. Jest podział na wersję firmową i wersję open source, nie wiecie gdzie dokładnie szukać informacji na temat nowości, nie wiecie dlaczego wersja firmowa jest numerek niższa niż ta wydana przez projekt PrestaShop… To dało mi dużo do myślenia i na pewno porozmawiam z osobami z organizacji o tym, że potrzebujemy zmian jeśli chodzi o komunikację.

Ten event udowadnia, że jako organizacja PrestaShop musimy być bliżej Was ponieważ takie rozmowy, bezpośrednio z Wami, pozwalają nam lepiej zrozumieć Wasze obawy, spostrzeżenia i finalnie spojrzeć na pewne sprawy zupełnie inaczej.

Targi eHandlu 2023

Na koniec świetna informacja! Okazja do następnego spotkania z zespołem PrestaShop będzie już niedługo bo w Październiku, na Targach eHandlu w Warszawie.

Zobacz inne